O Nas

Gminne Przedszkole nr 3 w Trzciance mieści się na Osiedlu Słowackiego i funkcjonuje od 1 września 1990 r.

       W 2017r. odbył się gruntowny remont i termomodernizacja, z dostosowaniem przepisów budowlanych i p.poż. W Przedszkolu z przeznaczeniem dla dzieci jest sześć słonecznych, przestronnych i estetycznie urządzonych sal edukacyjnych z nowoczesnymi łazienkami. Dysponujemy dwoma gabinetami do prowadzenia terapii indywidualnych oraz logopedii z interesującymi pomocami dydaktycznymi, miejscem do pracy zadaniowej i zabawy kierowanej oraz ćwiczeń logopedycznych. Posiadamy salkę do ćwiczeń korekcyjnych i rehabilitacji, z odpowiednimi przyrządami i przyborami do ćwiczeń. Mamy także salę integracji sensorycznej z wyposażeniem dostosowanym do potrzeb pracy indywidualnej w tym zakresie. Do dyspozycji dzieci jest Magiczny dywan, Tablica multimedialna, makiety do kodowania, bogaty warsztat pomocy dydaktycznych. Teren przedszkolny jest duży, otoczony z jednej strony placem zabaw wyposażonym w nowoczesny i modernizowany sprzęt do zabawy, miejscem do gry w piłkę nożną oraz łazienką dostępną od zewnątrz podczas korzystania z atrakcji placu zabaw. Dzieci będąc na placu zabaw korzystają z zabawek przeznaczonych na zewnątrz, rowerków i innych pojazdów.

     Przedszkole wyróżniają przemyślane i atrakcyjne dekoracje stałe i okresowe związane z porami roku i świętami oraz wystawy wytworów dziecięcych: prac plastycznych, technicznych, efektów realizowanych projektów, programów, akcji i tematyki kompleksowej.

     W Przedszkolu przebywają dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Placówka stwarza każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego indywidualnych możliwości. Kreowane są postawy aktywne, twórcze, a działania dziecka wspierane w różnych obszarach aktywności. Przedszkole przygotowuje wychowanków do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Zapewniamy dzieciom warunki do rozwoju i samorealizacji poprzez uczestnictwo w zabawach, zajęciach, konkursach, wycieczkach, a także w uroczystościach i imprezach. Dążymy do wspierania dzieci szczególnie uzdolnionych. Wspieramy w rozwoju wychowanków mających trudności, zapewniając odpowiednią terapię indywidualną. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która nieustannie podwyższa kwalifikacje, wspomaga wszechstronny rozwój dzieci poprzez różne rodzaje aktywności, wspieranie dzieci w osiągnięciu gotowości szkolnej z uwzględnianiem potrzeb możliwości, zainteresowań i uzdolnień tychże. Posiadamy specjalistów w zakresie: terapii pedagogicznej, wczesnego wspomagania rozwoju i wczesnej interwencji, pedagogiki korekcyjnej, terapii ruchowej, terapii dzieci z Autyzmem i zespołem Aspergera, terapii dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, integracji sensorycznej, logopedii. Zatrudniamy rehabilitanta z przygotowaniem pedagogicznym. Kadra niepedagogiczna, która wspiera nauczycieli w opiece  oraz zapewnianiu bezpieczeństwa dzieciom, także uczestniczy w realizacji zamierzonych działań i przedsięwzięć.

    Przedszkole systematycznie współpracuje z różnymi podmiotami działającymi w środowisku, podejmuje szereg działań, które mają na celu zaspokajanie potrzeb lokalnego środowiska, a zarazem w sposób przemyślany korzysta z jego zasobów. Działalność i sukcesy przedszkola potwierdzają liczne dyplomy, nagrody, podziękowania za udział w konkursach, zawodach sportowych, turniejach, akcjach, programach. Dzieci w ramach podstawy programowej uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego. Wprowadziliśmy naukę gry w szachy dla zainteresowanych dzieci 6 letnich. 

    Nasze przedszkole wyróżnia: 

Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków organizowany od  2007r., Miejski Konkurs Układania Puzzli; Nocleg Mikołajkowy dla małego i dużego Przedszkolaka;

festyny rodzinne na placu zabaw z zawodami dla dzieci i rodziców, meczami piłki nożnej dla ojców i synów, stoiskami z ciastami i sałatkami, grillem, atrakcjami dla dzieci – dmuchane zamki, zjeżdżalnie, wata cukrowa, pokazy balonikowe, malowanie twarzy, poradami higienistki przedszkolnej, pedagoga; 

akcje: Zbieramy nakrętki – pomagamy !, Czyste powietrze wokół nas, Mamo Tato – co Wy na to ?, Skąd się biorą produkty ekologiczne ?, 1% dla Przedszkola, Poczytaj Mi Przyjacielu – odwiedziny naszych absolwentów i nie tylko ze szkół podstawowych, Cała Polska Czyta Dzieciom z Księgą Czytających Gości, Zadbaj o psa i kota – zbiórka pożywienia oraz rzeczy potrzebnych zwierzętom w schronisku, Pożywienie dla zwierząt leśnych – zbiórka żołędzi i kasztanów;

zajęcia kulinarne w ramach cyklicznych działań: Jem zdrowo i kolorowo, i nie tylko –  wykonywanie sałatek warzywnych i owocowych, zdrowych kanapek, soków z warzyw i owoców, kiszenie kapusty, zakładanie kompotów, pieczenie ciast, rogalików i  babeczek, przyrządzanie pizzy i inne; 

wycieczki krajoznawczo – turystyczne do interesujących i atrakcyjnych miejsc;

kąciki tematyczne i twórczej aktywności, w których każde dziecko znajdzie propozycje wyzwalające chęć do działania, kreatywność i samodzielności. 

   Nieustannie dążymy do wzbogacania i modyfikowania oferty edukacyjno – wychowawczej oraz wyposażeniowej przedszkola zgodnie z potrzebami dzieci i możliwościami finansowymi i logistycznymi  placówki. 

Skip to content